Jak powstawał Gloom na Amigę - RetroStory

28,6 tys. wyświetleń··18:23·1,6 tys.·NRGeek

Carmack twierdził że to niemożliwe, ale amigowcy w połowie lat 90-ych postanowili mu to udowodnić. Gloom to historia gry która nie powinna zaistnieć, a jednak istnieje - i to całkiem nieźle działała na Amidze. Zapraszam na RetroStory o tym jak to się stało.

Czego się dowiesz

  • Dlaczego John Carmack uważał że Doom na Amigę jest niemożliwy
  • Jak powstał Gloom i co go wyróżniało wśród amigowych doomolików
  • Jakie były techniczne ograniczenia Amigi przy renderowaniu grafiki takie jak w Doomie

Polecane filmy

NRGeek

Wesprzyj NRGeeka na Patronite

Ekskluzywne treści, Discord, wcześniejszy dostęp do filmów

Wesprzyj od 10 zł/mies.